Home / Cariere

Impreuna ducem cariera dumneavoastra la urmatorul nivel!

Fie ca va doriti sa cresteti si sa va dezvoltati continuu, ca doriti sa aveti o munca semnificativa, ca sunteti in cautarea unor oportunitati de promovare sau doar a unei echipe tinere alaturi de care sa „mutati muntii de loc”, un lucru este sigur: la Enterprise veti gasi totul!

Tot ce trebuie sa faceti este sa puneti personalitatea, entuziasmul, talentul si spiritul de echipa in slujba clientilor Enterprise!

Noi va vom ajuta cu restul. La urma urmei, suntem experti in a ajuta oamenii sa ajunga acolo unde isi doresc.

Va rugam sa trimiteti CV-ul dumneavoastra pe adresa: cariere@eurolines.ro

Pozitii disponibile

  • Oras: Bucuresti
  • Nivel cariera: Mid-Level (2-5 ani)
  • Tip: Full Time
  • Permis conducere: B
  • Limbi straine: Engleza

Este o pozitie strategica, subordonata Directorului General, care vizeaza doua directii de actiune:

Achizitii si vanzari de autoturisme: stabileste strategia, propune politica de achizitii si vanzare flota auto in concordanta cu nevoile de dezvoltare ale afacerii.

Dezvoltarea si atragerea de noi clienti/parteneri:

  • Mentine si dezvolta reteaua de clienti a companiei (parteneri care au nevoie de solutii de mobilitate, inchirieri autoturisme, replacement, inlocuire flote etc);
  • Identifica si mentine legatura cu potentiali furnizori si clienti, in concordanta cu obiectivele de business.
  • Propune si implementeaza strategia de dezvoltare a organizatiei.
  • Atrage si deruleaza „new business”.
  • Intocmeste si gestioneaza bugetul departamentului.

Candidatul ideal:

  • Spirit antreprenorial
  • Proactiv si pozitiv
  • Ordonat si organizat
  • Atentie la detalii si gandire sintetica
  • Abilitati de prezentare si de persuasiune
  • Foarte bune abilitati de negociere si de comunicare
  • Gandire financiara
  • Capacitate de a lua decizii si de a rezolva probleme
  • Buna cunoastere a limbii engleze
  • Cunostinte avansate de excel
  • Notiunile de Project Management reprezinta un avantaj

Enterprise Rent-A-Car Romania este in cautarea unui nou coleg vesel, responsabil, implicat si cu experienta in domeniul Auto pentru postul de Agent Servicii Client Parcare Otopeni.

  • Oras: Otopeni, Bucuresti
  • Nivel cariera: Entry-Level (>2ani), Mid-Level (2-5 ani)

  • Experienta de minim 1 an pe un post similar si minim 3 ani in domeniul de Rent a Car;
  • Cunoastinte avansate despre piata de produse de Rent a Car;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunostinte limba engleza scris si vorbit, nivel avansat;
  • Cunostinte foarte bune de utilizare PC;
  • Abilitati de planificare, negociere, tehnici de vanzare directa si indirecta;
  • Buna comunicare interpersonala şi relationala;
  • Initiativa şi capacitate de lucru;
  • Capacitate buna de evaluare, analiza, de luare a deciziilor si de rezolvare a problemelor;
  • Capabil sa coordoneze mai multe proiecte si responsabilitati in paralel;
  • Adaptare la un program de lucru flexibil si la deplasari.

Descrierea jobului

  • Candidatul va coordona activitatea punctului de lucru situat in Aeroportul International “Henri Coanda” Bucuresti;
  • Are atributii in dezvoltarea portofoliului de clienti si cresterea vanzarilor din punctul de lucru;
  • Gestioneaza autoturismele punctului de lucru in vederea optimizarii veniturilor si obtinerea profitului;
  • Se asigura de completarea la zi a meniului dispecerat si solicita din timp autoturisme atunci cand este necesar;
  • Ofera sesiuni de feed-back angajatilor din subordine si se ocupa de trainingul noilor angajati;
  • Verifica si se asigura ca deschiderea, inchiderea si emiterea documentelor specifice inchirierii sunt efectuate la timp si inconformitate cu procedurile companiei si cu legislatia in vigoare;
  • Verifica registrele de casa si monetarul;
  • Intocmeste documentele punctului de lucru si le transmite departamentului financiar-contabil conform procedurilor companiei;
  • Va urmari atingerea obiectivelor si respectarea bugetului de venituri si cheltuieli;
  • Intocmeste rapoarte de activitate constante, precum si la cererea expresa a managerului superior.

  • Cunoastinte despre piata de produse de Rent a Car;
  • Capabil sa respecte termenele limita;
  • Disponibil pentru deplasari in afara orasului;
  • Ordonat, organizat si cu spirit de observatie;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • Cunostinte de operare Microsoft Office;

  • Planifica si organizeaza activitatile zilnice;
  • Pregateste autoturismele pentru livrarea catre client;
  • Livreaza autoturismele catre clienti;
  • Preia autoturismele de la clienti;
  • Intocmeste documentatia necesara in vederea incasarii daunelor si transmite clientilor informarea cu privire la incasare, in
  • timp util;
  • Se asigura ca autoturismele functioneaza in parametrii optimi, nu afiseaza erori, nu exista elemente lipsa in inventor si se
  • prezinta bine din punct de vedere estetic;
  • Ofera suport si mentenanta pentru flota auto.

Enterprise Rent-A-Car Romania este in cautarea unui nou coleg vesel, responsabil, implicat si cu experienta in vanzari si/sau domeniul Auto pentru postul de Agent Servicii Client in Cluj.

  • Oras: Cluj Napoca

  • Intocmeste documentatia necesara in vederea incasarii daunelor si transmite clientilor informarea cu privire la incasare,
  • in timp util;
  • Se asigura ca autoturismele functioneaza in parametrii optimi, nu afiseaza erori, nu exista elemente lipsa in inventor si
  • se prezinta bine din punct de vedere estetic;

Inainte de a aplica la aceasta pozitie, va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.eurolines-group.ro/docs/politica-confidentialitate.pdf pentru a va informa despre modul in care Grupul Eurolines Romania prelucreaza datele dvs. personale.

Descrierea companiei

Infiintata in anul 2001, ca o completare a serviciilor oferite de catre Grupul Eurolines, compania noastra s-a dezvoltat continuu, printr-o crestere constanta a parcului auto si a numarului de clienti.

Astazi, Touring Rent Auto se situeaza in topul firmelor de inchirieri de masini, adresandu-se tuturor sectoarelor de piata din Romania si strainatate. In portofoliul nostru sunt disponibile atat autovehicule din clasa economy cat si din clasa lux, iar unul dintre factorii diferentiatori fata de alte firme de inchirieri masini este transparenta in abordarea procesului de inchiriere de masini.

Din septembrie 2014 activam pe piata autohtona sub brandul Enterprise Rent-A-Car Romania, avand birouri in cele mai importante orase din tara: Bucuresti, Cluj, Targu Mures, Constanta, Timisoara, Iasi si Sibiu.

La nivel Mondial, Enterprise Rent-A-Car este o continua poveste de success. Principiile care ghideaza aceasta companie, inca de la infiintare, in 1957, se invart in jurul onestitatii si ale integritatii, in consolidarea comunitatii, in tratarea clientilor ca si cum ar fi familie.