/ Cariere

Impreuna ducem cariera dumneavoastra la urmatorul nivel!

Fie ca va doriti sa cresteti si sa va dezvoltati continuu, ca doriti sa aveti o munca semnificativa, ca sunteti in cautarea unor oportunitati de promovare sau doar a unei echipe tinere alaturi de care sa „mutati muntii de loc”, un lucru este sigur: la Enterprise veti gasi totul!

Tot ce trebuie sa faceti este sa puneti personalitatea, entuziasmul, talentul si spiritul de echipa in slujba clientilor Enterprise!

Noi va vom ajuta cu restul. La urma urmei, suntem experti in a ajuta oamenii sa ajunga acolo unde isi doresc.

Va rugam sa trimiteti CV-ul dumneavoastra pe adresa: cariere@eurolines.ro

Pozitii disponibile

Oportunitate de carieră: Business Development Manager la cea mai mare companie de închirieri auto, sucursala România

Reprezentăm în România cea mai mari companie de închirieri auto din lume şi căutăm un Business Development Manager dedicat și entuziast pentru a ne ajuta să continuăm expansiunea pe piața locală. Dacă ai experiență în dezvoltarea afacerilor, ești orientat către rezultate și pasionat de industria auto, te invităm să te alături echipei.

Responsabilități principale:

1. Identificarea și exploatarea oportunităților de afaceri:

  • Cercetarea și analiza pieței locale pentru identificarea tendințelor, nevoilor și oportunităților de creștere.
  • Identificarea și evaluarea potențialilor clienți și parteneri de afaceri.
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de penetrare a pieței și de creștere a cotei de piață.

2. Construirea și menținerea relațiilor cu clienții și partenerii:

  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor solide de afaceri cu clienții cheie și partenerii strategici.
  • Negocierea și încheierea de contracte și acorduri comerciale avantajoase.

3. Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări:

  • Crearea și implementarea de campanii de vânzări pentru a atrage noi clienți și pentru a promova serviciile companiei.
  • Monitorizarea și raportarea rezultatelor obținute în ceea ce privește obiectivele de vânzări și de creștere a afacerii.

4. Analiza și raportarea performanțelor:

  • Monitorizarea și analizarea datelor de piață și a indicatorilor de performanță pentru a identifica oportunitățile de îmbunătățire.
  • Pregătirea rapoartelor periodice privind performanța departamentului.

Cerințe:

  • Experiență relevantă în dezvoltarea afacerilor și în vânzări, preferabil în industria auto, servicii sau închirieri auto.
  • Abilități excelente de negociere și relaționare cu clienții.
  • Orientare către rezultate și capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și orientat către performanță.
  • Excelente abilități de comunicare și prezentare.
  • Cunoștințe solide de limba engleză și de utilizare a instrumentelor de lucru specific.

Enterprise Rent-A-Car Romania este in cautarea unui nou coleg vesel, responsabil, implicat si cu experienta in domeniul Auto pentru postul de Agent Servicii Client Parcare Otopeni.

  • Oras: Otopeni, Bucuresti
  • Nivel cariera: Entry-Level (>2ani), Mid-Level (2-5 ani)
  • Tip: Full Time
  • Permis conducere: B
  • Limbi straine: Engleza

Candidatul ideal:

  • Cunoastinte despre piata de produse de Rent a Car;
  • Capabil sa respecte termenele limita;
  • Disponibil pentru deplasari in afara orasului;
  • Ordonat, organizat si cu spirit de observatie;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • Cunostinte de operare Microsoft Office;

Descrierea jobului

  • Planifica si organizeaza activitatile zilnice;
  • Pregateste autoturismele pentru livrarea catre client;
  • Livreaza autoturismele catre clienti;
  • Preia autoturismele de la clienti;
  • Intocmeste documentatia necesara in vederea incasarii daunelor si transmite clientilor informarea cu privire la incasare, in
  • timp util;
  • Se asigura ca autoturismele functioneaza in parametrii optimi, nu afiseaza erori, nu exista elemente lipsa in inventor si se
  • prezinta bine din punct de vedere estetic;
  • Ofera suport si mentenanta pentru flota auto.

Enterprise Rent-A-Car Romania este in cautarea unui nou coleg vesel, responsabil, implicat si cu experienta in domeniul Auto pentru postul de Agent Servicii Client Parcare Constanta.

  • Oras: Constanta

Inainte de a aplica la aceasta pozitie, va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.eurolines-group.ro/docs/politica-confidentialitate.pdf pentru a va informa despre modul in care Grupul Eurolines Romania prelucreaza datele dvs. personale.

Descrierea companiei

Infiintata in anul 2001, ca o completare a serviciilor oferite de catre Grupul Eurolines, compania noastra s-a dezvoltat continuu, printr-o crestere constanta a parcului auto si a numarului de clienti.

Astazi, Touring Rent Auto se situeaza in topul firmelor de inchirieri de masini, adresandu-se tuturor sectoarelor de piata din Romania si strainatate. In portofoliul nostru sunt disponibile atat autovehicule din clasa economy cat si din clasa lux, iar unul dintre factorii diferentiatori fata de alte firme de inchirieri masini este transparenta in abordarea procesului de inchiriere de masini.

Din septembrie 2014 activam pe piata autohtona sub brandul Enterprise Rent-A-Car Romania, avand birouri in cele mai importante orase din tara: Bucuresti, Cluj, Targu Mures, Constanta, Timisoara, Iasi si Sibiu.

La nivel Mondial, Enterprise Rent-A-Car este o continua poveste de success. Principiile care ghideaza aceasta companie, inca de la infiintare, in 1957, se invart in jurul onestitatii si ale integritatii, in consolidarea comunitatii, in tratarea clientilor ca si cum ar fi familie.

Aboneaza-te și primești o reducere de 25€ pentru urmatoarea rezervare!